Informační centra digitálního vzdělávání - ICDV

Rozpočet pro ZŠ Moravské Budějovice: 548 000,- Kč
Realizace: 1.12.2014 - 31.7.2015
Obsah projektu:
Základem projektu je rozvoj digitálních kompetencí pedagogických pracovníků na školách prostřednictvím intenzivního vzdělávání podpořeného mentoringem a tutoringem. Projekt zahájí vzdělávání ředitelů v oblasti bezpečnosti práce ve virtuálním prostředí. Na jeho základě pak ředitel s mentorem vyberou společně nosné praktické aktivity pedagogů ve výuce a s metodikem ICT aktualizují ICT plán školy. Z tohoto základu začne mentor s koordinátorem evaluovat praktické aktivity pedagogů a připravovat je na vzdělávání.

Všechny aktivity budou doprovázeny e-learningovou a online podporou, která bude vybudována na infrastruktuře NIDV. Účastníci budou průběžně zpracovávat, publikovat a sdílet své výstupy pod vedením tutora. V projektu bude probíhat evaluace profesního rozvoje s využitím aplikace Škola21.

Do projektu se aktivně zapojí 20 pedagogických pracovníků školy pod vedením dvou koordinátorů.